СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Утре локален пороен дожд

Од утре попладне ќе има зголемување на облачноста проследено со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Ќе има услови и за изолирана појава на град. Максималните температури ќе се намалат за 3 до 5 степени, информира УХМР.

Додека, пак, од четврток, од УХМР најавуваат стабилно време со просечни температури за овој период од годината.

До крајот на денот ќе преовладува сончево и многу топло, со умерен, а вдолж Повардарието и во
источните делови повремено засилен ветер од северозападен правец. Максималните температури ќе
бидат над просекот за овој период од годината и ќе достигнат од 35 до 42 степени. УВ индексот – 9.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content