СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Управата за водење на матични книги денеска излегува на протест

Управата за водење на матични книги денеска излегува на протест. Според најавите покрај вработените, на протестот ќе бидат вклучени и возила.

По повод штрајкот кој се одвива во управата за водење на матични книги, организиран од Независниот синдикат на управата утре дополнително вработените од управата ќе оддржат протест од 15.00 часот до 17.00 часот пред Министерството за правда каде ќе бидат блокирани улиците, информираа вчера од Синдикатот.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content