СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Укинати забраните за движење на камиони на Стража, Ѓавато и Пресека

Регионалниот пат Дебар – Маврово е пуштен за сообраќај, а укинати се и забраните за движење на камиони што беа воведени претпладнето на повеќе места низ државата поради снежни врнежи.

Како што информира АМСМ, од 12:25 часот е укината забраната за сообраќај на тешки моторни возила на патниот правец Битола – Ресен преку планинскиот премин Ѓавато, во 14:10 е укината забраната за патниот правец Струга – Ќафасан и сообраќајот е нормализиран, во 15:25 е укината забраната за движење на тешки товарни возила на планинскиот премин Стража и во 15.35 часот е укината забраната за камиони на патниот правец Кичево – Охрид на планинскиот премин Пресека.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content