СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Укината забpaната за cooбpaќaj за камиони на Плетвар

Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила преку планинскиот превој Плетвар.

Како што информира АМСМ, забраната е укината во 20:00 часот.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content