СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

УЕФА го “бетонираше“ Сејдини во ФФМ!

На денешното Изборно Собрание на ФФМ, и УЕФА имаше свои високи претставници во Зоран Лаковиќ и Денис Бастари.

Самиот Лаковиќ објасни кој е ставот на УЕФА по се она што се случуваше наназад извесно време меѓу раководството на ФФМ и АМС, но и некои други фудбалски кругови.

 

Сепак со настапот на Лаковиќ, но и со неговото доаѓање во Скопје, а по изборот и со срдечните честитки кон старо – новиот претседател на ФФМ, едноставно УЕФА го “бетонираше“ Муамед Сејдини на чело на Федерацијата во наредните четири години.

Со тоа ги остави сите оние кои против Мети со подзинати усти.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content