СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Уапceн 20-годишен прилепчанец за поседување мapиxyaна

По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 15.03.2022 во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода С.Ќ.(20) од Прилеп затоа што кај него била пронајдена и одземена мapиxyaна.

На 15.03.2022 во Битола, полициски службеници од СВР Битола ги лишиле од слобода Д.К.(21) од Битола и К.А(47) од Прилеп затоа што кај нив била пронајдена и одземена мapиxyaна.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content