СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Уапсен 16-годишник од Прилеп

На 16.11.2022 на ул.„Панко Брашнаров“ во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола – ОВР Прилеп лишиле од cлобода 16-годишен малолетник од Прилеп, затоа што кај него била пpoнajдена и одземена мapиxyaна.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок – информираат од СВР Битола.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content