СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Уапсен прилепчанец, ја допирал по телото неговата малолетна ќерка

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 19.03.2022 во Прилеп од полициски службеници од Полициска станица Прилеп е лишен од слобода 56 годишен жител на Прилеп затоа што во 20,45 часот во ОВР-Прилеп 47 годишна жителка на Прилеп (негова сопруга) пријавила дека тој ја допирал по телото нивната малолетна ќерка.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content