СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Уапсен прилепчанец кој бил баран со потерница за издржување затворска казна

На 09.04.2023 на ул. „Тризла“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода Е.В.(42) од Прилеп.

Тој бил баран по потерница врз основа на наредба од Основен суд Прилеп за издржување на казна затвор од една година.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Битола за издржување на казната.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content