СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Уапсен маж во Прилеп, се обидел да силува малолетничка

Прилепската полиција вчера вечер го уапси Е.Џ.(27) од Прилеп.

Тој е уапсен затоа што се обидел да изврши полово дејствие врз малолетничка од Прилеп.

Уапсениот бил задржан во полициска станица и по координација со јавен обвинител пров него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content