СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Турски државјанин повреден при работа во Прилепско

Вчера во 14.30 часот во Полициската станица Прилеп од Итната медицинска помош било пријавено дека кај нив бил донесен Е.К.(39) од Турција, кој се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал работни задачи за правно лице во Прилепско. Извршен бил увид на местото на незгодата од Јавен обвинител, трудов инспектор и увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content