СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Трето последователно реми на Победа

Фудбалерите на Победа попладнево на градскиот стадион “Гоце Делчев” беа домаќини на Кожув од Гевгелија.

Црвено-белите одиграа само 1:1. Победа водеше во текот на целиот меч, се до судиското продолжение (93мин), кога гевгеличани израмнија и им одзедоа два драгоцени бода на домаќините.

Ова е трето последователно реми за прилепчани, кои сега се наоѓаат на -4 бода од лидерот на табелата Слога Виница.

Триумф денеска забележа и Беласица против Детонит, и се изедначи на ист број бодови со Победа.

Слога пак со 1:0 на домашен терен го победи Кит Го и засега сигурно чекори кон директен влез во Прва лига.

Во наредното коло победашите повторно му гостуваат на Детонит, со кого пред два викенди одиграа само 0:0.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content