СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

Топ 10 празнични филмови

За разлика од Божиќ и Ноќта на вештерките, Нова година не е толку позната по култните филмови. Сепак, тоа не значи дека тие воопшто не постојат.

Празниците се суштински дел од многу филмови, кои се одлични за опуштање за време или после новогодишната ноќ.

 

Новогодишните забави се забавни, но може да станат здодевни по некое време, па ако тоа е случај со вас, вистинско време е да ставите еден или повеќе филмови од оваа листа во вашата филмска програма.

1. Дневникот на Бриџит Џоунс

2. Кога Хари ја сретна Сали

3. Како Гринч го украде Божиќ

4. Всушност љубов

5. Сам дома

6. Хари Потер (сите делови)

7. Сексот и градот

8. Божиќ кај Куперови

9. Кучето што го спаси Божиќ

10. Мама Миа!

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content