СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Топло време до понеделник, од вторник нова дpacтична промена на темпеpaтypите

До понеделник времето ќе се задржи стабилно со пораст на дневната температура, а утринската уште утре во најголем дел од земјава ќе биде околу или под нулата, соопшти УХМР.

Од вторник ќе има зголемување на облачноста со локални врнежи од дожд, на места поројни и проследени со грмежи.

Од среда ќе дува и умерен до засилен северозападен ветер, што ќе услови повторно намалување на температурата.

 

Во петок утринските температури ќе се спуштат до -5, а дневните од среда ќе бидат максимум 18 степени.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content