Тинејџерка сама се породила во тоалет, гледала упатства на ЈуТјуб

9

Бебето го родила на 20 октомври, но нејзиното семејство дознало два дена подоцна кога слушнале плачење на бебе од нејзината соба.

Веднаш ја однеле во болница, а мајката и бебето се добро, велат од полицијата.

Оттаму потврдиле дека против таткото (21) е поднесена кривична пријава бидејќи девојката е малолетна.

-Тие биле во врска, еден ден дошол кај неа дома и имале односи. Кога дознала дека е бремена, молчела, не смеела да им каже на родителите, велат од полицијата.

Мајката на девојката, која има проблеми со видот, не забележала дека ќерката е бремена, а таткото кој работел како ноќен чувар едвај преку ден го гледал семејството.

Таа носела широка облека што и помогнало да ја сокрие бременоста.

-Проучувала се за породувањето, гледала видеа за бременост. Снимка од породување гледала додека сама се породувала, дури и сама ја пресекла папочната врвка, се наведува од полицијата.

Семејставата знаеле за нивната врска и планирале да направат свадба кога таа ќе наполни 18 години.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content