„Тик-ток“ повторно официјален партнер на Евросонг

49

Објавата уследи откако британскиот парламент во четвртокот соопшти дека ќе ја блокира апликацијата во сопственост на Кина на своите уреди и мрежи поради безбедносни причини.

Мартин Остердал, извршен супервизор на ЕБУ за Евросонг, изјави: „Mилиони нови евровизиски фанови го открија настанот преку „Тик-ток“ минатата година и знаеме дека милиони други ќе бидат возбудени за овогодинешниот специјален настан во Ливерпул“.

„И натпреварувањето Евросонг и Тик-ток нудат меѓународна платформа за откривање свежа нова музика и уметници и, со нетрпение очекуваме да работиме заедно за да создадеме повеќе големи хитови во 2023 година,“ додаде тој.

„Тик-ток“ е партнер и со Visit Liverpool, откако британскиот град беше избран да биде домаќин на натпреварот во име на минатогодишниот победник Украина, каде не може да се одржи поради моментната ситуација.

Апликацијата ќе промовира слотови за автобуси во градот и ќе известува од „Евровизиското село“ – официјалната фан-зона,  од 12 мај од 18:30 часот.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content