Тешка сообраќајна несреќа на патот Прилеп – Ресен

22

„Во СВР Битола било пријавено дека на патот Прилеп – Ресен, од крстосницата за с. Кукуречани до местото наречено Билбил Камен, се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно моторно возило ‘сканија’, со прилколка со штипски регистарски ознаки, управувано од Б .М. (44), и патничко моторно возило ‘опел корса’, со битолски регистарски ознаки. Во несреќата патничкото возило се запалило, а телото на возачот било опожарено“, велат од МВР.

Се расчистува случајот.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content