СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Тешка сообрајќајна незгода – прекин на сообрајќајот на Плетвар

Судир помеѓу два автомобила кој се случил околу 8 часот утрово предизвика колони од автомобили од двете страни на превојот Плетвар.

Тешко повредени се три лица кои се пренесени во прилепската болница.

Подетални информации од ОВР Битола најавуваат во текот на денот.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content