СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Тет-а-тет средба Ковачевски-Мицкоски во клубот на пратеници

Денеска во клубот на пратеници ќе се одржи тет-а-тет средба помеѓу премеирот Димитар Ковачевски и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Тема на разговор пред се ќе бидат одлуките кои треба да се донесат во собранието со цел продолжување на евроинтеграциите на Македонија.

Средбата ја следи Михајло Видимлиски. Пристигнаа ли лидерите и кои се очекувањата од средбата ќе има ли поместувања на позициите?

Целосниот извештај погледнете го во видеото.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content