СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Теофил Петрески прв до Светиот крст во дворот на црквата Св. Кирил и Методиј – Параклис

Големиот христијански празник Богојавление-Водици масовно се одбележува во прилепските црковни храмови, не само во градот, туку и во населените места.

Водите се осветуваа и во црковниот храм Св. Кирил и Методиј – Параклис, каде најсреќен меѓу учесниците беше Теофил Петрески.

ФОТО: Андреј Иваноски

ИЗВОР: МаркукулеМК.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content