СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Здравје

Тело за лето за само две недели

На Инстаграм најдовме рецепт од една домаќинка која тврди дека нашла пијалок кој ви помага да го подготвите телото за лето во рок од две недели.

Не знаеме колку е тоа точно, но дефинитивно можете да го пробате бидејќи состојките се целосно природни и позитивно влијаат на метаболизмот, го стимулираат варењето

Состојките што ви се потребни за подготовка на пијалокот се:
лимета
лимон
кора од ананас
вода
нане
јаболков оцет

Сите состојки се ставаат во литар вода и се варат најмалку пет минути. Напитокот се пие наутро, попладне и навечер пред спиење.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content