СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Економија

Телеком ги зголемува цените за интернет и телевизија имате уште неколку дена да реагирате

„Телеком“ од 1 октомври ги зголемува цените на пакетите за интернет и ТВ, известување за ова имало на сметките за последниот месец. Со ситни букви под сметката стои дека корисниците имаат рок од 30 дена да го раскинат договорот или да мигрираат во друг пакет. Ваквата информација со мали букви е напишана на последната, септемвриска смета. Рокот за раскинување на договорите, без притоа да се плаќаат пенали е до крајот на овој месец. Ова не важи за оние кои имаат Магента пакет. Таму нема зголемување на цената.

Од АЕК велат дека ова е сосема законски иако се игра на карта дека никој не ги чита сметките.

Видео прилогот погледнете го на следниот линк.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
Skip to content