СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

„Тато машко, мама женско, а бензинот 75 денари” – гласи пораката на Орбан

Колегите од „Офф.нет.мк” се потрудија за преводот. „Тато машко, мама женско, а бензинот 480 форинти, или во наши пари 75 денари.

Унгарија е земја во Европска Унија и еве зошто гласа за Орбан цели 12 години.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content