СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Асфалтирана улица – „Мирче Ацев“

Општина Прилеп ја продолжува градежната активност за рехабилитирање и асфалтирање на улици во градот.

Деновиве, нов асфалт доби улицата „Мирче Ацев“. Се асфалтираше површина од околу 2.300 метри квадратни.

Наша обврска е одржување на патната инфраструктура. Ќе продолжиме да работиме во интерес на потребите на граѓаните, посветено и одговорно изјави Градоначалникот Борче Јовчески.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content