СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

Стипендии за додипломски и последипломски студии на Универзитетот „Ферлеј Дикинсон“

Универзитетот „Ферлеј Дикинсон“ доделува стипендии за меѓународни студенти кои сакаат да студираат на факултет во рамките на универзитетот во САД или во Канада.

Достапни се стипендии за додипломски и последипломски студии, а повеќето од стипендиите се доделуваат врз основа на академските достигнувања и резултати од тестирања за запишување на студиите.

Пријавувањето за почеток на студиите во јануари трае до 1 декември, додека рокот за студии кои започнуваат во август е 1 јули 2021.

Повеќе информации може да најдете на официјалната веб-страница овде.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Skip to content