СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Стигнаа и броевите за донации: Ајде сите заедно да ѝ помогнеме на малата Бисера од Прилеп да ја добие и оваа битка

После две годишни испитувања и агонии поминати низ нашите болници, на Бисера ѝ е дијагностицирана ТЕ ФИСТУЛА.

Тогаш, родителите на Биси одлучија да бараат помош надвор од Македонија. Бисера е сега примена во болница во Турција каде што треба ИТНО да се оперира.

Потребни се 30.000 евра за операцијата, кои што семејството без наша помош неможе да ги покрие. Ве замолувамe кој е во можност и колку може да помогне, за конечно Бисера да може да се радува на животот како и секое останато дете.

За во Македонија, донирајте на бројот:

За корисници на Телеком (143 118), за корисниците на А1 (143-478)

или Жиро сметка 250-5000236270-55 Оливер Ристески, Шпаркасе Банка IBAN code MKD07250780006344648 Swift INSBMK22

За нашинците кои живеат надвор од Македонија можат да донираат на следниот ЛИНК, или на горе наведената жиро сметка.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content