СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Средба на генерации вечерва по бензиските пумпи

Енормното зголемување на цените на горивата од полноќ предизвика редици и на бензиските пумпи во Прилеп.

Камиони, автобуси, комбиња, автомобили чекаат во редици долги и по неколку стотини метри.

Сега прилепчани стравуваат и за тоа на какви цени на основните продукти ќе наидат утре во маркетите.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content