СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

Спектакуларен Новогодишен огномет во Сиднеј

Најисточните држави на светот веќе го прославија влегувањето во Новата 2022 година.

Сиднеј традиционално и годинава Новата година ја дочекува со спектакуларен огномет.

 

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content