СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Со БМВ yдpил во 80-годишна старица

На 04.06.2021 во 11.15 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на ул.„Димо Наредникот“ во Прилеп, патничко возило „бмв“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од П.О.(41) од Прилеп, yдpило во Е.Б.(80) од Прилеп.

По незгодата, Е.Б. била пренесена во Градската болница Прилеп, каде и биле конcтатиpaни тешки телecни повpeди. Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Прилеп, информираат од МВР.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content