СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Сообраќајка во Прилеп, тешко повредено едно лице

Вчера околу 16,00 часот ул. „Поп Аврамија“ во Прилеп се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „нисан примера“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Р.С.(41) од Прилеп, и моторцикл „томос“ без регистарски ознаки, управуван од П.Ш.(62) од Прилеп, стои во соопштението од МВР.

П.Ш. бил пренесен во Градската болница Прилеп каде му била констатирана тешка телесна повреда.

 

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Прилеп.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Skip to content