СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

СОНК прифаќа покачување на платите од 18 отсто

Претседателот на СОНК, Јаким Неделков во гостувањето во емисијата „200“ на Алсат ТВ порача дека е можно да се дојде до договор со МОН.

„Може да прифатиме и 18 отсто покачување на платите. Кога станува збор за преговори, тогаш се е можно. Очекуваме Владата да го даде својот предлог за да се преговара“, рече тој.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content