СОНК прифаќа покачување на платите од 18 отсто

8

„Може да прифатиме и 18 отсто покачување на платите. Кога станува збор за преговори, тогаш се е можно. Очекуваме Владата да го даде својот предлог за да се преговара“, рече тој.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content