Следете го ВО ЖИВО боксерскиот турнир „Јордан Мијалков“

196

Денес во Штип ќе се одржи третиот Меѓународен боксерски турнир „Јордан Мијалков во организација на БК Пинк пантер.

Турнирот ќе биде двомеч меѓу македонски и бугарски  боксери (од БК Пирин и БК Македонија) и ќе има околу 15 борби.

Борбите почнуваат во 17 часот на клутниот Спортски центар „Џексон“.

Во соработка со Боксимг планер турнирот може да го следите ВО ЖИВО на ИПОН.МК.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content