Синоќа тепачка помеѓу две групи во центарот на Прилеп

20

На 17.06.2023 во 04.50 часот во ОВР Прилеп е пријавено дека околу 01.00 часот на плоштад во Прилеп бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу К.Р.(19) од Прилеп заедно со уште неколку лица од една страна, и С.Л., О.Ш. и уште едно лице, од друга страна.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот – информираат од СВР Битола.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content