Силно невреме го зафати Прилеп

5

По само неколку минути, улиците се преполнија со вода , а силниот дожд предизвика поплавување во пониските делови од градот.

Сеуште не е познато дали невремето предизвикало штета и на земјоделските култури во околните места.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content