СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Силно невреме го зафати Прилеп

Попладнево Прилеп и околината беа зафатени со силно невреме со обилен дожд и грмежи.

По само неколку минути, улиците се преполнија со вода , а силниот дожд предизвика поплавување во пониските делови од градот.

Сеуште не е познато дали невремето предизвикало штета и на земјоделските култури во околните места.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content