СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Силекс со победничкиот пехар во Купот

Честитки за Силекс за освојување на пехарот во Купот на Македонија за сезоната 2020/2021.

Во едно здодевно, најслабо финале во историјата, кратовци имаа повеќе нерви, беа подобри изведувачи во пенал – рулетот и затоа сега заслужено слават.

Тоа славење нема да трае долго, зошто веќе во вторник тие го играат мечот на сезоната, и тоа против Тиквеш во бараж за опстанок во ПМФЛ. Но за тоа потоа.

 

Сега е време за славје откако победничкиот тим го доби пехарот од рацете на првиот човек на ФФМ, Муамед Сејдини, следуваше неизмерната радост на кратовци.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content