СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Се слави голема победа во прв круг

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во прв круг во општина Прилеп, каде општината во наредните 4 години ќе ја предводи ортопедот Д-р Борче Јовчески.

Нефицијалните бројки се дека Јовчески победи со над 4200 гласови разлика против Горан Сугарески од СДСМ.

Вечерва стотици прилепчани излегоа на плоштадот “Методија Андонов – Ченто” каде се слави големата победа.

 

Насобраните прилепчани го кренаа Јовчески на раце и му честитаа за големата победа.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content