СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Здравје

Се рушат рекорди: Уште пред 9 часот наутро, веќе се издадени над 1100 кутии Диазепам (ФОТО)

Се рушат сите рекорди на издавање на таблети Диазепам уште рано наутро.

Овој факт го потврдува денешната статистика од системот „Мој термин“. Имено, во денешната табела на издадени лекови, може да се забележи дека само до 8.30 часот веќе се издадени 1155 кутии Диазепам.

Оваа статистика е објавена од матичен лекар, согласно податоците на системот „Мој термин“.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content