СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

Се реинкарнираше ли Брус Ли ?

Еден од најголемите мајстори на борачки вештини, неповторливиот Брус Ли, кој почина во 1973 година, фановите се шегуваат дека се реинкарнирал во ова симпатично мало детенце кое прави партал во боречките вештини.

Реинкарниран или не, Брус Ли би бил дефинитивно горд на вештините кои ги поседува ова детенце.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content