Се отвора Европската филмска платформа – European Film Factory

21

Францускиот институт во Скопје информира дека денеска се отвора Европската филмска платформа – European Film Factory.

Свеченото отворање ќе биде денеска во 10 часот, на Zoom, а главна цел на овој европски проект е филмска едукација на младите.

 

Проектот е поддржан и од Францускиот институт во Париз, а ќе биде отворен за сите земји ширум светот.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content