СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

Се отвора Европската филмска платформа – European Film Factory

Францускиот институт во Скопје информира дека денеска се отвора Европската филмска платформа – European Film Factory.

Свеченото отворање ќе биде денеска во 10 часот, на Zoom, а главна цел на овој европски проект е филмска едукација на младите.

 

Проектот е поддржан и од Францускиот институт во Париз, а ќе биде отворен за сите земји ширум светот.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Skip to content