Се одржа првиот избор за убавина без шминка во Англија

28

Наташа се прошета на модната писта во едноставен бел фустан од тантела, а целиот изглед го заокружи со едноставни бисерни обетки. Според правилата на изборот за мис, на натпреварувачките не им e дозволено да се шминкаат.

По освојувањето на титулата Мис Лондон, таа ќе учествува на изборот за Мис на Англија подоцна оваа година.

Инаку, оваа 26-годишна девојка работи како медицинска сестра во стоматолошка ординација, а по победата, како што вели, се надева дека со оваа титула ќе ги инспирира младите жени и девојки ширум светот.

„Луѓето треба да ги прифатат нивните силни и слаби страни. Убавината е во едноставноста“, рече таа.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content