СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Се крпат улиците во Прилеп

По завршувањето на постапката, а согласно Договорот за јавна набавка за одржување на улици и општински патишта, веднаш после пуштањето на асвалтните бази се отпочна со работа на затварање на ударни дупки и прокопи на територијата на општина Прилеп.

Градежните активности за сите предвидени проекти со засилено темпо ќе продолжат во наредниот период и целосно ќе бидиме насочени кон реализација на сите барања на граѓаните на општина Прилеп – напиша градоначалникот Јовчески на ФБ.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content