Се избира најубавиот задник на светот, 27 кандидатки трчаа низ улиците на Сао Паоло (ФОТО)

22

Овој интересен натпревар е проследен со многу контроверзии, но сепак е исклучително популарен.

Сега конечно се откриени натпреварувачките на овогодинешното издание на Miss BumBum 2023, кои меѓусебно ќе се „тепаат“ за титулата најубав задник во Бразил.

Miss Bum Bum се одржува во Сао Паоло. Иако сите трчаа на спринтот на 100 метри, во потесниот круг ќе влезат само 15 кандидатки.

Некои поради неуспех беа дури и на работ на самоубиство, па изборот го следат многу контроверзии. Сепак, интересот за најубавиот задник во Бразил е сè уште огромен.

Да потсетиме, ласкавата титула „најдобар задник“ во 2019 година ја освои Бразилката Сузи Кортез, која по изборите стана жесток поддржувач на Барселона и Лео Меси, кого наводно неколку пати се обидела да го „освои“, по што тој ја блокира на социјалните мрежи.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content