Се апсат криумчари на мигранти во неколку градови, акцијата е во тек

6

Акцијата за разбивање на група на криумчари на мигранти се спроведува во Скопје, Штип, Велес, и Валандово, а според неофицијални информации најдена е и дрога.

Од МВР детали најавуваат за подоцна во текот на денот.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content