СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

СЕИШИН со освоени медали на Државното Првенство во џудо за кадети-ки

На ден 17.04.2022 во Кавадарци се одржа Државно Првенство во џудо за кадети-ки.

Џудо клубот СЕИШИН- Прилеп на ова првенство настапи со вкупно 15 натпреварувачи од кои 9 во машка и 6 во женска категорија а освоени се вкупно 14 медали ( 5 златни, 5  сребрени и 4 бронзени).
Резултати поединечно:
Кадетки:
1. Теа Настоска 1 во место
2. Теона Настоска 2 ро место
3. Мартина Јанкоска 2 ро место
4. Кристина Мантароска 1 во место
5. Елеонора Илиоска 2 ро место
6. Изабела Кузева 3 то место
Кадети:
1. Никола Магдески 1 во место
2. Михаил Димоски 2 ро место
3. Давор Карески 3 то место
4. Андреј Сотироски 1 во место
5. Јован Стојановски 3 то место
6. Димитри Џокоски 2 ро место
7. Борис Џагадуроски
8. Михаил Стојановски 3 то место.
Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content