СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Сеишин – Прилеп на Државно Првенство во џудо за Јуниори-ки во Кавадарци

На 20.03.2022 во Кавадарци се одржа Државно Првенство во џудо за Јуниори-ки.

Џудо Клубот Сеишин Прилеп зеде учество со вкупно 19 натпреварувачи во машка и женска конкуренција при што се освоени 13 медали ( 2 златни, 3 сребрени и 8 бронзени).

Резултати Поединечно:
Јуниорки:
1. Теодора Димеска 1 во место
2. Теа Настоска 3 место
3. Кристина Мантароска 2 место
4. Изабела Кузева 3 место
5. Мартина Јанкоска 2 место
6. Елеонора Илипска 3 место.

 

Јуниори:
1. Јован Најдоски 1 во место
2. Валентин Димитриоски 2 место
3. Никола Магдески 3 место
4. Стефан Талески 3 место
5. Антонио Талески 3 место
6. Андреј Сотироски 3 место
7. Мартин Трајановски 3 место.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content