СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Седници на три собраниски комисии

Во Собранието денеска ќе се одржат седници на три собраниски комисии.

Во Комисија за еднакви можности на жените и мажите ќе се одржи седница за јавна расправа на тема: „Предлог на закон за изменување и дополнување на Кривичниот законик”.

Седници ќе одржат и Комисијата за здравство и Законодавно-правна комисија, кои ќе расправаат по предлозите на законите за изменување и дополнување на Законот за здравственото осигурување и на Законот за здравствената заштита.

Двата предлози за измени и дополнувања се носат по скратена постапка.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content