СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Седница на собранискиот Буџетски совет

Во Законодавниот дом денеска седница ќе одржи Буџетскиот совет на Собранието на Република Македонија.

На дневен ред на седницата е Предлог-одлука за давање согласност за изменување на Буџетот на Собранието на Република Македонија за 2023 година.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content