СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Седница на Владата, Заев ќе им предаде на министрите мандатни писма со утврдена мисија и задачи

Владата денеска, во свечената сала ќе ја одржи втората седница.

На седницата, како што информираат од владината прес служба, премиерот Зоран Заев на министрите ќе им ги предаде мандатните писма со утврдената мисија и задачи во нивниот мандат.

Воведниот дел на седницата може да се следи и преземе од Јутјуб каналот на Владата или од фејсбук страницата на премиерот Зоран Заев.

За заклучоците од седницата ќе информираат со соопштение по нејзиното завршување.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Skip to content