СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Седница за избор на составот на собраниските тела в понеделник

В понеделник напладне ќе се одржи седницата на која на дневен ред ќе биде изборот на составот на работните тела на Парламентот.

Втора точка ќе биде верификација на мандатот на пратеничката на местото на Јагода Шахпаска, која беше избрана за министерка за труд и социјала.

Во врска со можноста пратеникот во изолација, Арбен Зибери да гласа во понеделник, Џафери рече дека тој во сабота ќе го прави последниот тест. Ако е негативен, со одлука за изолација како превенција може да дојде да гласа од кабинетот. Сепак, ако има позитивен тест, Зибери нема да може да гласа, истакна Џафери.

Во законодавниот дом досега се пристигнати законските предлози на Владата за основно и средно образование, како и петте одлуки за вонредната состојба од претседателот на државата Стево Пендаровски.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content