СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Македонија

Свеченост за прием на нови 150 професионални војници во Армијата

Во касарната „Илинден“ во Скопје денеска ќе се одржи свеченост по повод врачување договори и прием на нови 150 професионални војници во Армијата на Република Македонија.

На свеченоста ќе присуствува и ќе се обрати министерката за одбрана Славјанка Петровска.

 

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content